Речі першокласника

Початок навчання дитини у 1-му класі – це дуже відповідальний і досить складний період у житті дитини.

Адже дуже багато змін відбудеться у житті дитини: - з'являться нові знайомства, як з однолітками, так і з дорослими;
- нові взаємовідносини; нові обов'язки.

Зміниться вид діяльності: зараз основною діяльністю Вашого малюка є гра, з приходом до школи основною діяльністю стане навчання.

Зміниться соціальна позиція дитини: ще сьогодні Ваш малюк є простою дитиною, а завтра – стане учнем з певними обов'язками. Основною діяльністю дитини стане навчання, яке потребує неабияких зусиль з боку дитини, певних знань, а також певних вмінь та навичок. Все життя буде підпорядковуватись навчанню, школі, шкільним справам. Безумовно, легше пристосуватись до тих змін у житті, які пов'язані з початком навчання у школі і успішніше себе реалізувати зможе та дитина, яка готова до шкільного навчання.

У психології виділяють таке поняття, як «готовність дитини до навчання». Що означає це поняття, з чого воно складається, чим визначається?

Загалом поняття «готовності дитини до школи» розглядається, як комплексне, багатогранне, яке охоплює всі сфери життя та діяльності майбутнього першокласника. Необхідно одразу розділити поняття педагогічної та психологічної готовності до школи.

Під педагогічною готовністю, як правило, мається на увазі уміння читати, рахувати та писати. Однак сама по собі наявність лише цих вмінь та навичок не є гарантом того, що дитина буде навчатись успішно.

Що потрібно майбутньому першокласнику:
1. Шкільна форма. (або білий верх - та чорний низ)
2. Спортивна форма.
3. Спортивне взуття.
4. Змінне взуття.
5. Пензлики для малювання (2шт).
6. Кольорові олівці та фломастери.
7. Кольоровий папір, кольоровий картон.
8. Ножиці із закругленими кінчиками.
9. Клей ПВА.
10. Пластилін, дощечка із стеками.
11. Папка для праці (за бажанням).
12. Конструктор будь-який.
13. Зошити (10 в косу лінію, 10 в клітинку).
14. Обгортки для підручників та зошитів.
15. Папка для зошитів.
16. Пенал (2 ручки, простий олівець, лінійка, гумка).
17. Альбом і фарби (гуаш або медові).

Радимо також ознайомитись з вимогами до шкільного ранця.

Правильний шкільний ранець:
- важить менше 1 кг
- з ортопедичною спинкою і регульованими лямками
- зі світловідбивачами спереду, на боках і лямках
- з міцної водовідштовхувальної тканини
- з міцними швами і кантами
- з клапанами від дощу і снігу
- з зручними замками і блискавками
- з укріпленими кутами і пластиковим дном
- зі зручними кишенями і містким внутрішнім відділенням
- правильно сидить на спині вашої дитини

Ось що відрізняє дійсно якісний шкільний ранець:
Тканина - легка, міцна і водонепроникна (нейлон або поліестер). Малюнок з неї не стирається і не змивається. Ранці деяких виробників можна навіть мити. Шви й канти - міцні і ретельно оброблені (це виключає можливість того, що дитина поріжеться). Пластикові деталі - гладкі, без відколів або задирок. Замки і блискавки - зручні та надійні, їх легко відкрити не тільки вам, але і вашій дитині.
Корпус з укріпленими кутами - вони збільшують міцність ранця.
Клапани надійно захищають зовнішні кишені, блискавки і внутрішнє відділення від дощу і снігу.
Кілька зовнішніх кишень і зручний внутрішній відділення. У внутрішньому відділенні - ще кілька відсіків і кишень, що дозволяють правильно розташувати в ранці все необхідне.
Водонепроникне дно з пластику (або дно з пластиковими ніжками-упорами). Завдяки йому ранець можна сміливо ставити на землю, у сніг і навіть у калюжу.

Під час примірки зверніть увагу на наступне:
- ширина ранця має бути приблизно дорівнює ширині плечей дитини;
- верхній край ранця і плечі дитини повинні бути на одній висоті;
- нижній край ранця повинен розташовуватися на рівні попереку;
- ранець повинен щільно прилягати до спини дитини.

Перевірте, чи можна, регулюючи довжину лямок, домогтися такого положення ранця на спині у дитини - воно є оптимальним. При цьому враховуйте, що дитині доведеться носити ранець і в сорочці, і в куртці, і в пуховику. У деяких моделей, як у альпіністських рюкзаків, регулюється не тільки довжина лямок, але і їх розташування на корпусі ранця. Такі ранці підходять для дітей різного віку і зростання.
Якщо ранець сидить неправильно або істотно ширше плечей - спробуйте приміряти іншу модель. Не варто купувати ранець «на виріст»: дитині буде незручно, а виправити зіпсовану в дитинстві поставу дуже і дуже складно.
Ідеальний шкільний ранець - той, що подобається не тільки батькам, але й дитині. Тобто не тільки якісний, надійний, безпечний, але і привабливий з точки зору дизайну. Ідеал в даному випадку цілком досяжний, треба тільки відповідально підійти до процесу вибору.