Шкільний літопис - Дев’яності

Паралельно з поглибленим вивченням української мови в школі продовжували успішно працювати класи з поглибленим вивченням англійської мови. Рік 1993-1994 став епохальним для вчителів та учнів, які навчалися в них: 4 учні (Шиян Наталія, Тевзнєрова Юлія, Головко Ганна, Герцен Дмитро) уперше в історії міста взяли участь у Програмі обміну учнів «Акт на підтримку свободи» й вибороли право на навчання в США. Переможцями цієї програми стали й Токар Володимир (1996-1997н.р.), Сергєєва Марія (1998-1999н.р.), Попова Тамара ( 2000-2001н.р.), Бойко Тарас (2001-2002н.р.), Дмитрик Олена (2002-2003н.р.), Пустовіт Ілля (2003-2004н.р.).
Шкільний літопис

Перебуваючи в США, Дмитрик Олена бере участь у конкурсі поезії, її твір «Осінь – це я» визнаний одним із кращих і надрукований у збірнику «Кращі поети Флориди». Про неї неодноразово писали американські газети.

Акт на підтримку свободи

Із газети української діаспори в США «Свобода» № 24 від 13.06.2003 року:
«У Норд-Порті Оленка отримала нагороду «Ключ від міста», яка надається почесному громадянинові міста. Брала участь у конкурсі талантів у школі…»

Шлях переходу на українську мову навчання був нелегким, але вже в 1995 році школа офіційно набула статусу україномовної. Цей рік став визначальним ще й тому, що вечір, проведений до 60-ої річниці Б.Олійника, започаткував літературно-художній клуб «Біла лілея», який об’єднав прихильників поезії, творчу молодь. Літературна світлиця (керівник Нюкало О.В., випускниця СШ № 16 1977року) мала на меті пропаганду творчого надбання представників красного письменства, ознайомлення із поетичним доробком запорожців, підтримку літературних спроб учнів школи та її випускників, долучення школярів до народних звичаїв, традицій. Учні школи оточили увагою ветеранів Великої Вітчизняної війни, здійснювали шефські зв’язки, зустрічі з ними. Постійними гостями шкільних свят були Никанорова К.М., Мелешкін В.П., Метелін В. І., Корнєєв В.А.

У 1997 році починає працювати шкільне наукове товариство, очолюване заступником директора з НВР, відмінником освіти України, учителем історії вищої категорії, методистом Вишенською Н.В. З 2005 року воно зареєстроване як шкільне наукове товариство «Плеяда». Перша робота в межах МАН була написана Куксіною Катериною (кер. Вишенська Н.В.) й висвітлювала сучасний погляд на діяльність Нестора Махна. Сьогодні Катерина живе й працює в Лондоні.

Перше засідання клубу Біла лілея
Поетична світлиця
Зв’язок поколінь
Перше засідання клубу "Біла лілея"
Поетична світлиця
Зв’язок поколінь

Протягом 11 років учнями школи під керівництвом учителів було підготовлено й захищено на рівні міста 45 наукових робіт, з яких 31 виборола призові місця на обласному етапі, а дві з п’яти – на Всеукраїнському: у 2000 році - Миронової Дарини (кер. Врублевська Л.В.), у 2004 році – Дмитрик Олени (кер. Заєнчковська В.Ф.). Захищали роботи в Києві у 2003 році Ігнатьєв Володимир (кер. Машковська Н.І.), Бойко Тарас (кер. Антощак М.М.), у 2005 році – Табакова Тетяна (кер. Степанова Л.М.).

Засідання прес-центру
Головін Олександр
Наукове товариство Плеяда
Засідання прес-центру
Головін Олександр
Наукове товариство "Плеяда"

Одним з найактивніших учасників наукового товариства «Плеяда» був Головін Олександр, який тричі перемагав на обласному етапі МАН у секції «Астрономія». Заочна робота учня «Вплив затемнень на метеоумови» в Національній програмі НАСА (США) із залучення студентів у дослідницьку діяльність виборола призове місце – він став першим закордонним учнем, який брав участь у цій програмі. У конкурсі резюме аматорів астрономії “Permission to Dream”, який проводився в штаті Каліфорнія США, учень отримав Гран-прі й був нагороджений телескопом MEADE ETX – 90. Олександр має численні публікації в республіканській та міжнародній пресі. Сьогодні він студент Київського національного університету ім. Шевченка, продовжує наукову роботу, є членом журі республіканського відділення МАН. Перемоги учнів на обласному етапі забезпечували вчителі: Нюкало О.В., Харіна О.І., Олейнікова О. Г., Вишенська Н.В., Касян Н. В., Шадріна В.В., Войтенко Т.О., Коробова О.О., Грицан Г.Л.. У 2007-2008 н.р. учителі – керівники МАН Антощак М.М.. і Коробова О. О. були учасниками обласної виставки творчих і наукових робіт учнів «Обдарованість: співпраця творчого вчителя і талановитої дитини», на якій Коробова О.О. посіла I місце. Членами видавничо-редакційної секції наукового товариства «Плеяда» видається шкільна газета «MAXIMUM» (кер. Ткачова К.М., Моненко Н.В.).

Педагогічний колектив 1990-2000:

Директор Кондратюк М.А.