Шкільний літопис - Вісімдесяті


На День честі, 9 грудня 1983 року, завітав до школи, щоб зустрітися з учителями й учнями, випускник 1941 року, учасник Великої Вітчизняної війни Бражніков Вадим Євгенович, який у 1981 році став Лауреатом Державної премії. Звертаючись до школярів, він підкреслив, що такої нагороди досяг, завдяки наполегливій праці й міцним знанням, отриманими в нашій школі.
У 1978-1979 н.р. були відкриті класи з поглибленим вивченням англійської мови з І класу. Завучем школи, яка впроваджувала це нововведення, призначили Сабірову Л. Н., учителя-методиста,відмінника освіти.
Шкільний літопис

У 1986 році творча група вчителів у складі Сабірової Л. Н., Бурназової Є. П., Гнатенко А. М., Савицької В. П., Павлова Б. М. брала участь у республіканському огляді-конкурсі творчих груп з вивчення і втілення досвіду Сірик Г. Н. Серед 57 груп-учасників наші вчителі зайняли ІІ місце.

Відкриття англійських класів
Перший випуск англійських класів
Відкриття англійських класів
Відкриття англійських класів
Перший випуск англійських класів
Відкриття англійських класів

У 1988 році відбувся перший випуск класу з поглибленим вивченням англійської мови: з 32 випускників на факультет іноземних мов вступило 12 (Бархонов О., Білик О, Кожушко Т., Коробов О., Кузьмінов П., Сабірова Н., Сидорова О., Ткаченко І., Христенко Т., Ярмолка О., Яровенко Т., Яшний А.). Дехто з них зараз працює за кордоном. Щорічно учні школи брали участь в олімпіадах з англійської мови, посідаючи призові місця. А Мельников К. зайняв ІІ місце в республіканській олімпіаді. У 1987 році школа змінила свою адресу: у новобудові на Лієпайській, 45 педколектив очолив новий директор, учитель-методист, відмінник освіти України, делегат першого з’їзду вчителів України - Кондратюк М.А.. Його заступники: Антонова П.М., Бархонова А.А., Сабірова Л.Н., Краснова А.О. – робили все, аби зберегти старі традиції, не втратити престижу школи.

Традиційно продовжує працювати КІД, до школи приїздить делегація з французького міста-побратима Ля-Сейна. Гостей вражає ошатність класів і рекреацій, гостинність педагогів і школярів, рівень володіння іноземною мовою учнів.

Новобудова на Лієпайській, 45
Новий директор Кондратюк М.А.
Свято 7 листопада
Новобудова на Лієпайській, 45
Новий директор Кондратюк М.А.
Свято 7 листопада

У 1989 році в школі планується відкрити (перший у місті) клас із поглибленим вивченням української мови та літератури.

Із листа-звернення заступника директора з НВР, Заслуженого вчителя УРСР Бархонової А.А. до керівників шкіл, учителів, батьків «Ласкаво просимо до українського класу» (г-та « Південна зоря» від 29.08.89року): «На превеликий жаль, навіть один – єдиний клас ми не можемо започаткувати, бо неспроможні набрати 25 учнів з усіх шкіл міста…У класу, який ми відкриваємо, велика перспектива: поглиблене вивчення української мови та літератури, цікава позакласна робота, що сприятиме вивченню української культури, народних традицій і звичаїв, пошукова діяльність учнів».

11 вересня 1989 року такий клас відкрився. Це був крок на шляху до створення україномовної школи. Учні, які навчалися в цьому класі, одразу заявили про себе на міських та обласних олімпіадах, конкурсах. Чимало з випускників цього класу, отримавши у творчих учителів Войтенко Т.О. та Ткачової К.М. ґрунтовні знання, продовжили навчання на філологічному факультеті БДПІ: Кондратюк (Греб) Марія – кандидат філологічних наук Інституту філології БДПУ, Татькова (Дойнова) Юлія, Бірюкова Світлана, Крячко Світлана, Тахтаджиєва Олена. А вже через два роки (1990 -1991 н.р.) спільними зусиллями школи, товариства «Просвіта» та педінституту відкрито перший у місті україномовний клас. Біля витоків української школи стояли її директор Кондратюк М.А.,Токмань Г.Л. (нині професор, доктор філологічних наук, викладач Переяславського університету), Кіраль С.С.(професор, доктор філологічних наук, викладач Київського авіаційного університету), заступник директора з НВР Грибкова Г.С., учитель початкових класів Шеремета В.В.. І хоч перший україномовний клас налічував лише 24 першачки, це вже був початок великої справи. Попри всі перестороги й пересуди, попри російськомовне оточення, учні блискуче опановували навчальний матеріал, перемагали в олімпіадах, брали активну участь у шкільному житті. Саме цей клас дав школі першого президента шкільної країни – Глущенка Андрія.

Плекаємо народні традиції
Перший клас з поглибленим вивченням української мови
Усі дороги ведуть на Січ
Плекаємо народні традиції
Перший клас з поглибленим
вивченням української мови
Усі дороги ведуть на Січ

На основі набутого досвіду з 1993 року школа стала опорною в місті з упровадження народознавства в навчально-виховний процес. Відкриті уроки, позакласні заходи, дні відкритих дверей знайомили педагогів міста з досвідом роботи школи з відродження національних традицій, звичаїв, культури (фото). У цей час учитель української мови Ткачова К.М. захоплює учнів ідеєю створення шкільної етнографічної кімнати. Розпочинається пошукова діяльність, збір народознавчого матеріалу. Цю роботу продовжує молода вчителька Крот О.М., і в 1998 році гостинно розчиняються двері етнографічної кімнати для усіх бажаючих більше дізнатися про українську минувшину. Працює експедиційний загін, досвід роботи якого з відкриттям експозиції «Побут українського населення Бердянщини кінця ХІХ – початку ХХ століття» представлений на обласній конференції.

Педагогічний колектив 1980-1990:

Директор Чаплигіна О.М.
Директор Кондратюк М.А.
Шульга Л.Я
Мініна К.М.
Балуєва С.В.
Директор Чаплигіна О.М.
Директор Кондратюк М.А.
Шульга Л.Я.
Мініна К.М.
Балуєва С.В.

Кузнєцов Ю.М.
Михайлевич І.І.
Ліканова С.О.
Чердаклієва О.В.
Токмань Г.Л.
Кузнєцов Ю.М.
Михайлевич І.І.
Ліканова С.О.
Чердаклієва О.В.
Токмань Г.Л.

Матвієнко О.М.
Годлевський І.І.
Куртєва К.І.
Виноградова К.О.
Гусєва Н.Ю.
Матвієнко О.М.
Годлевський І.І.
Куртєва К.І.
Виноградова К.О.
Гусєва Н.Ю.