Шкільний літопис - Семидесяті

70-ті роки позначилися й піднесенням боротьби за мир у всьому світі. У школі з’явилася нова традиція: листування з дітьми різних народів, налагодження й підтримування зв’язків з пароплавами «Георгій Седов», «Наманган», теплоходом «Бердянськ», зустрічі з моряками, проведення фестивалів союзних республік.
Найкращі учні школи за плідну роботу в клубі інтернаціональної дружби були нагороджені путівками до міжнародних дитячих таборів: в «Артеці» побувала Васильченко Т., у Румунії – Носкова А..
Активну пошукову роботу в цей час здійснював гурток червоних слідопитів, очолюваний Ємець М.І., завдяки його діяльності було розшукано місце поховання Данилюка І.Т. та встановлено пам’ятник загиблому воїну.
Шкільний літопис

Зустрілися учні й з матір’ю В.Ревуцького, Героя Радянського Союзу, багато дізналися про шкільні роки Віктора, доторкнулися рукою й серцем до листів-трикутників, відчули непереборне бажання бути гідними свого земляка. У школі відновили традицію: кращі учні удостоювалися честі сидіти за партою В.Ревуцького.

Клуб інтернаціональної дружби
Гурток червоних слідопитів
Зустріч з мамою В. Ревуцького
Клуб інтернаціональної дружби
Гурток червоних слідопитів
Зустріч з мамою В. Ревуцького

Традиційно до Дня народження ВЛКСМ у школі проводилися урочисті лінійки, вечори. На жовтневому вечорі «Нас водила молодість» 1972 року перед учнями виступила випускниця школи, делегат 16 з’їзду ВЛКСМ, Ленінський стипендіат, студентка БДПІ Шестопалова Л..

У 70-ті роки в школі відкрито перші класи з поглибленим вивченням математики, учні були постійними переможцями міських олімпіад. Уже в той час заняття з програмування здійснювалися на базі педагогічного інституту. У цих класах викладали математику та спецкурси колишні випускниці школи Р.Х.Харакозова та Е.І.Самойлова (Кальна).
У цей час було здійснено чимало подорожей літературними стежками України й Росії, адже в школі працював літературний гурток «Червоні вітрила» (керівник З.Г.Сергєєвічева), який вивчав життя і творчість Олександра Гріна. Підсумком роботи гуртківців стало створення куточка пам’яті О.Гріна в кабінеті російської літератури.

Сьогодення клубу Сучасник
Народження клубу прихильників поезії
Матвієнко О. М.
Сьогодення клубу Сучасник
Народження клубу прихильників поезії
Матвієнко О. М.

Рік 1976 став роком народження клубу прихильників поезії «Сучасник», який і сьогодні молодий і сучасний. Протягом 25 років ним керувала Матвієнко Олена Михайлівна, учитель-методист, відмінник народної освіти УРСР, делегат двох Всесоюзних з’їздів учителів. Для неї література - це людинотворення й вид мистецтва, симфонія людського життя і в той же час симфонія барв, звуків, образів.
Саме Олена Михайлівна в співавторстві з Миколою Лаухтіним стала автором першого шкільного гімну, музику до якого написав відомий у Бердянську композитор Зюзін Віктор. Бадьорі рядки цього гімну багато років поспіль звучали на шкільних святах, сповнюючи почуттям гордості душі учнів.

Із першого шкільного гімну:
На самом- самом берегу
В шумах морского мола
Стоит, подобно маяку,
Лицом к волне и ветерку
Шестнадцатая школа.
Приспів:
Вперёд! Вперёд! Мечта зовёт,
Как юность беспокойная
Вставай с зарёй, шагай с зарёй
И крепко стой за берег свой,
За честь родную школьную.

Класи з поглибленим вивченням математики
Сторінками літературних вечорів
Будівництво нового корпусу школи
Перші математичні класи
Сторінками літературних вечорів
Будівництво нового корпусу школи

Завдяки участі в роботі клубу чимало випускників стали вчителями літератури, мовознавцями, журналістами (Чивліклій Галина, Вапірова Катерина, Лопатова (Бородкіна) Ольга, Репкіна (Нюкало) Олена, Михайлова (Горячова) Тетяна, Мінін Ігор, Павлова (Дьоміна) Олена, Яворська (Філоненко) Софія.
Сьогодні, після виходу Олени Михайлівни на заслужений відпочинок, клуб у надійних руках талановитого вчителя, відмінника освіти України, переможця міського конкурсу «Учитель року 2008» Заєнчковської Валентини Федорівни.

П’ята трудова чверть напередодні 1977-1978 навчального року тривала протягом усього літа: учителі, учні, випускники активно працювали на будівництві нового корпусу школи, щоб пришвидшити входини. День знань – 1 вересня 1977 року – став довгоочікуваним святом. Керуючий трестом «Бердянськбуд» Я.М.Козловський передав символічний ключ до храму знань господарям.

З газети « Південна Зоря»:
«З радісним настроєм сходилися жовтенята, піонери й комсомольці міської середньої школи № 16 на традиційне свято першовересня й багато з них не впізнавали своєї другої домівки. Поряд з історичним будинком, у якому в 1911 році тимчасово жили рідні В.І.Леніна, виріс новий чудовий корпус на 540 місць».

Педагогічний колектив 1970-1980:

Директор Чаплигіна О.М.
Заступник директора Мініна К.М..
Заступник директора Михайлик В.Б.
Сємикіна В.І.
Матвієнко О.М.