Шкільний літопис - Відбудова

У відбудові школи брали участь майбутні учні, серед яких Щербаков Юрій, Анісенко Микола, Усова Наталя, Харакозова Рита, Вержиковська Людмила, Писарева Ніна і багато інших. Відновлену школу, якій було дано № 16, відкрито лише 9 грудня 1954 року. Гордістю пройняті рядки із створеної дирекцією школи, педколективом, батьками «Пам’ятки учневі школи-новобудови №16».
Зі шкільного літопису:
«Пусть день перехода в новое здание станет навсегда традиционным днём борьбы «За честь школы». Школьники, дорожите честью своей родной школы».

Шкільний літопис

Відбудова школи після війни
Відбудова школи після війни.

З того часу 9 грудня традиційно святкують як День честі школи.
Очолили педагогічний колектив однодумці: директор школи - Райкова Докія Олексіївна (керувала школою протягом 1954-1966 років), завуч – Штань Юрій Іванович, секретар парторганізації - Чаплигіна Олена Макарівна (Заслужений учитель України), голова МК - Рудик Василь Андрійович (Заслужений учитель України).

У 1954році педколектив школи нараховував 43 учителі, серед яких найвідоміші в місті педагоги: Хасап А.С., Качановська Н.О., Бодров І.П., Стеценко О.З., Потоцька О.І., Мікуліна К.Й. Серед учителів були учасники Великої Вітчизняної війни: Рудик В.А., Бодров І.П., Дементієнко А.І., Сєра Р.П., Штань Ю.І.

Відкриття відновленої школи
Перший випуск 1956 року
Відкриття відновленої школи.
Перший випуск 1956 року.

Перший випуск було здійснено в 1956 році. Випускниці школи – Харакозова Рита Христофорівна та Гнусіна (Волченко) Клавдія Трохимівна – повернулися до рідної школи вчителями математики й працювали тут до пенсії.

У школі від початку працював географічний гурток (керівник Орленко Д.М.), який одразу здобув популярність серед учнів. Тоді ж започатковано шкільний літопис, до нього заносилися прізвища найкращих учнів, які сприяли досягненнями уславленню школи. Першими такої честі удостоєні саме члени географічного гуртка: Лановейчик Леонід, Комова Ніна, Огульчанська Марія, Анісенко Микола. Цей гурток видавав краєзнавчий журнал «Наша Родина».

Червону стрічку перерізає краща учениця В. Слуцька
Червону стрічку перерізає краща учениця В. Слуцька.

Із першого повідомлення Всесоюзній експедиції 1956 року:
«В апреле месяце наша 16-ая средняя школа гор. Осипенко начала готовиться к Всесоюзной экспедиции пионеров и школьников 1956-57 годов. Опыт мы уже имели, так как в прошлом году школа получила грамоту за участие в пионерской зкспедиции 1955 года».

Педколектив намагався створити всі умови для того, щоб життя учнів було цікавим, змістовним. Гортаючи сторінки літопису, дізнаємося про розмаїту позакласну діяльність: у 1957-58 н.р. шкільний хор, очолюваний Дудаєвим Ревазом Артемовичем, визнаний найкращим у місті; танцювальний ансамбль посів перше місце в огляді художньої самодіяльності; користувалася популярністю серед учнів шкільна агітбригада, до складу якої входили Чайковська Лєра (у майбутньому - відома в Радянському Союзі актриса театру юного глядача в Києві), Амєлічев Володимимр, Кузьменко Олег, Євсюкова Лариса. Попри те, що в школі не було спортзалу, спортивне життя вирувало, а в секціях з волейболу та баскетболу займалося чимало учнів, які виборювали нагороди. Але ж спортзал був такий необхідний!

Шкільна спартакіада
Спортивне життя вирувало
Шкільна спартакіада
Спортивне життя вирувало. Шкільна спартакіада.

Зі шкільного літопису:
«Комитет комсомола принял решение: школа должна иметь спортзал!»

Восени 1957 року за ініціативою комсомольської організації СШ № 16 перед Бердянським міськвиконкомом, міськкомом ЛКСМУ, будівельними організаціями було поставлено питання про спорудження спортзалу для СШ № 16. Будівництво оголосили комсомольсько-молодіжним.

Зі шкільного літопису:
«При СШ № 16 была создана строительная бригада из учащихся-комсомольцев в колличестве 120 человек (бригадир Матазов С., звеньевые: Шабанова, Павленко, Полякова, Михайличенко, Кузьменко. Общешкольное комсомольское собрание вынесло решение: всем комсомольцам отработать на строительстве спортзала по 30 – 40 часов».

1959 – школа отримала новий спортзал
1959 – школа отримала новий спортзал.

Восени 1958 року розпочалося будівництво спортзалу, яке успішно завершилося через рік. Активістами виробничої бригади були Мірошников та Савенко.

Педагогічний колектив 1950-1960:

Директор Райкова О.А.
Заступник директора Штань Ю.І.
Секретар парторганізації Чаплигіна О.М.
Бодров І.П.
Новакова С.М.