Етнографічний гурток «Берегиня»

лого
Назва гуртка: Етнографічний гурток «Берегиня»
Напрямок: Гуманітарний
Кількість учнів: 15
Місце проведення занять: кабінет № 15
Час роботи: П’ятниця - 12:55-13:40
Ткачова Катерина Миколаївна
Керівник: Ткачова Катерина Миколаївна
Посада: вчитель української мови та літератури
Кваліфікація: вища категорія
Звання: учитель-методист
Предмет, який викладає: українська мова, українська література
Девіз гуртка: Вишивала мама рушники - все бузок та макові квітки. А бабуня сіяла нагідки та шептала, як хворіли дітки. Та збирала влітку різні трави, готувала ліки з них наславу. Все, що маю на душі - від них. І хоч слід їх у безодні зник – є Нагідки, Доля і Рушник.

Основна мета гуртка – ознайомлення дітей з традиціями, звичаями, творчістю, промислами, ремеслами, мораллю та етикою українського народу, розвиток практичних навичок роботи з різноманітними матеріалами, що дає змогу виявити можливості дітей та їх природні нахили до певного виду художньої творчості, формування стійкого інтересу до творчої діяльності, виховання працелюбності, допитливості.

На заняттях гуртка діти знайомляться з дивосвітом природи рідного краю, долучаються до джерел народної творчості, знайомляться з традиціями, звичаями та обрядами українського народу. Гуртківці отримують знання про свій родовід, про скарби українського народу (рідне слово, дитячі обрядові пісні, народні казки та ігри, дитячі іграшки). Школярі вивчають календарно-обрядові свята, беруть участь у відтворенні народних звичаїв.

Основні завдання:
- виховати свідомого українця, патріота своєї Батьківщини;
- ознайомити дітей з багатством декоративно-вжиткового мистецтва, виховувати повагу до культурних надбань народу;
- навчити дітей бачити красу навколишнього світу й уміти перенести її у свій побут;
- сприяти розвитку творчої думки учня, не пригнічувати її самостійність.

Виходячи із завдань і мети роботи гуртка, на засіданнях слухачі знайомляться з етичними ідеалами українців, народним вихованням; діляться сімейними рецептами народного виховання. Цікавими для учнів є заняття, де школярі діляться рецептами народної медицини, гуртківцями було укладено довідничок «Народна медицина».

Члени гуртка із задоволенням обговорюють поняття «сім’я, родина, рід», до яких готують повідомлення про стосунки в сім’ях, порівнюють обов’язки сучасних членів родини і в минулому. Як майбутні господарі й господині, цікавляться гуртківці оселею: які обереги, як прикрашали, як утримували хату. Учні беруть активну участь у таких засіданнях як «Квіти біля хати», «Значення й навантаження квітів», «Символіка квітів». Гуртківцями було підготовлено й проведено екскурсії «Традиційне житло українців», «Традиційне харчування українців», «Традиційна символіка та вірування українців».

В планах членів гуртка «Берегиня»:
- укладення лекцій, екскурсій «Свята й обряди українців», «Обереги», «Традиційний одяг українців»;
- проведення екскурсій для школярів молодшої ланки «Щ я знаю про Україну»;
- розробка вікторин за вищеназваними темами.

Етнографічний гурток Берегиня