Гурток «Чарівний пензлик»

лого
Назва гуртка: Гурток «Чарівний пензлик»
Напрямок: Художньо-естетичний
Кількість учнів: 15
Місце проведення занять: кабінет № 29
Час роботи: П’ятниця - 12:55-14:25
Чиньонна Наталія Семенівна
Керівник: Чиньонна Наталія Семенівна
Посада: вчитель образотворчого мистецтва
Кваліфікація: вища категорія
Звання: старший учитель
Предмет, який викладає: основи безпеки життєдіяльності, образотворче мистецтво
Девіз гуртка: Наш чарівний пензлик знову розфарбує світ навколо.
Метою гуртка є забезпечення для учнів цілісного сприймання сучасного культурного простору України, розвиток у школярів творчої активності.

Розв'язуються наступні завдання:
1. Ознайомлення з образотворчими мистецтвами (живописом, скульптурою, графікою) і необразотворчими мистецтвами (елементами архітектури, декоративно-ужиткового мистецтва, дизайну) та їх специфічними засобами художньої виразності: пластикою графічних ліній, кольорового мазка, пластикою форми матеріальних конструкцій.
2. Розвиток у школярів особистісно ціннісного ставлення до пластичних мистецтв, до різних технік і жанрів художньої творчості.
3. Пропедевтична орієнтація у видах пластичного мистецтва (образотворчого і необразотворчого) та художніх професіях, які пов'язані з цими видами мистецтва.
4. Формування в уяві учнів цілісної картини культурного простору, виховання інтегрованої особистості; забезпечення єдності у сприйманні довкілля емоційною, інтелектуальною і сенсорною сферами духовного життя учнів; розвиток творчої активності школярів у художній праці на основі взаємодоповнюваності думки, почуття, практичної дії.
5. Участь у художній продуктивній праці, пов'язаній з естетичним оформленням повсякденного побуту та художньо-трудовими традиціями і календарно-обрядовими святами за звичаями українського народу.

Cлід відзначити, що члени гуртка «Чарівний пензлик» стали переможцями міського й обласного конкурсів декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край», присвяченому 20 річчю незалежності України; конкурсі малюнку на асфальті, присвяченому Дню міста; конкурсах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей. Учасники гуртка «Чарівний пензлик» неодноразово ставали призерами й переможцями обласних і міських конкурсів художньої творчості: «Податки очима дітей» (ІІ місце), «Фантазії космосу» (ІІІ місце в області), «Чорнобиль – людський біль» (ІІ і ІІІ місця) тощо. Крім того, дуже цікаво пройшли конкурси малюнків «Бердянськ – місто сонця», «Козачата», «День Святого Валентина», «Хліб – усьому голова», «Масляна».
Гурток Чарівний пензлик