Вокальний ансамбль «Камертон»

лого
Назва гуртка: Вокальний гурток «Камертон»
Напрямок: Художньо-естетичний
Кількість учнів: 15
Місце проведення занять: кабінет № 2
Час роботи: Понеділок - 14:00-14:45, П’ятниця - 13:45-14:30

Зубкова Катерина Іванівна
Керівник:Зубкова Катерина Іванівна
Посада: вчитель музики
Кваліфікація: вища категорія
Звання: -
Предмет, який викладає: музика
Девіз гуртка: Пісня – це голос душі…
Основним змістом занять гуртка є вивчення музичних творів, участь у святах та концертах.
Мета гуртка – сприяти розвитку музичного слуху дітей, відчуття ритму, музичної пам’яті, вихованню інтересу до музики та співів. Під час занять діти ознайомлюються з історією розвитку української народної пісні, а також із сучасним українським і всесвітнім музичним мистецтвом. Серед питань, які вивчаються у гуртку, можна назвати наступні:
1.Класифікація співацьких голосів.
У залежності від висоти голосу утворюються співацькі голоси. Дитячі співацькі голоси; сопрано (у хлопців-дискант) і альт. Пройшовши мутаційний період, голоси "дорослішають" і вже поділяються на 6 основних груп. Чоловічі – тенор, баритон, бас. Жіночі – контральто; мецо-сопрано, сопрано.
2. Гігієна і охорона голосу, дихання у співі.
Гігієна голосу є складовою загальної гігієни людини, тому дуже важливо дотримуватися режиму дня, загартовувати і зміцнювати свій організм, правильно харчуватись.
Акцентується увага дітей на диханні у процесі співу, бо його роль є визначальною. Правильно організоване дихання є запорукою розвитку вокальних можливостей виконавця. Правильно організоване дихання у співі впливає на вокальну техніку співака та якість виконання вокальних творів.
3. Вплив шкідливих звичок на голосовий апарат.
Шкідливі звички мають негативний вплив на весь організм, в тому числі й на голосовий апарат. Дуже важливо правильно харчуватись, не вживати гострих страв, надмірно холодну і гарячу їжу та не зловживати їжею.
4. Роль сценічного одягу
Важливою є й проблема сценічного одягу та і його відповідності твору, який буде виконуватись. Ідеальним є варіант, який гармонійно доповнює образ твору і сприяє розкриттю його змісту.

Поради до практичних занять:
Перед тим, як виконавець почне розучувати пісню, необхідно розігріти голосовий апарат. З цією метою слід вивчити легкі і невеликі вокальні вправи. Приступаючи до підбору репертуару, керівник повинен визначити діапазон виконавця, його фізичні і артистичні можливості, а також по можливості врахувати його побажання. До репертуару також повинні бути включені пісні, які необхідні для участі у різних загальношкільних і міських заходах.
Спочатку проводиться робота з вивчення мелодії і тексту пісні і лише після того, як вони вивчені, вона продовжується над втіленням змісту, образу.
Дуже важливою є репетиційна діяльність перед концертним виступом, на якій необхідно продовжувати відпрацьовувати всі моменти, що пов'язані з успішним виступом, який буде запорукою подальшого бажання займатися вокальним мистецтвом і надалі.
Вокальний ансамбль «Камертон» - лауреати пісенного фестивалю «Співоча родина», присвяченому 20 річчю незалежності України, та щорічного фестивалю іноземної пісні, переможці міського пісенного фестивалю «Пісні моря -2012», присвяченого 185-річчю Бердянська - І місце у номінації «вокальні ансамблі». Члени гуртка приймали активну участь у всіх шкільних та міських заходах, співпрацюють з літературно-поетичними клубами.

Вокальний ансамбль Камертон