Гурток «Вишивка і декор»

лого
Назва гуртка: Гурток «Вишивка і декор»
Напрямок: Художньо-естетичний
Кількість учнів: 15
Місце проведення занять: кабінет № 3
Час роботи: Четвер - 13:40-14:25

Чердаклієва Олена Вікторівна
Керівник:Чердаклієва Олена Вікторівна
Посада: вчитель праці
Кваліфікація: вища категорія
Звання: учитель-методист
Предмет, який викладає: праця
Девіз гуртка: Працюємо як бджілки,Піклуємось про дім. Серветки та картинки Вам вишиємо всім!
Мета гуртка: Сприяти формуванню в учнів творчих здібностей, естетичного смаку, вихованню шанобливого ставлення до народних традицій та звичаїв; забезпечення для учнів цілісного сприймання сучасного культурного простору України, розвиток творчої активності.

У гуртку учні знайомляться з художньою вишивкою як одним із видів народної творчості та оволодівають навичками виготовлення різноманітних вишитих виробів.

Завдяки звичаям та традиціям від покоління до покоління передаються усі найкращі надбання сімейно-побутових відносин, адже той хто забув звичаї свого народу – загублені для нього.
Тому завдання гуртка:
– ознайомити учнів із звичаями народу, щоб вони відчули свою незалежність до того, що створювалось на цій землі вікам и, із добром, любов’ю, вірою і гордістю увійшли в завтрашній день,
– виявити зацікавлених дітей,
– допомогти школярам навчитися досконало володіти технікою вишивання,
– навчити фантазувати , перетворювати власні ідеї у готові вироби.

На заняттях гуртка учні отримують відомості про композицію, допомагають реалізувати свої ідеї у виготовленні власних робіт.

На заняттях гуртка розвивається творче начало. Діти мають можливість споглядати і відчувати всю красу і неповторність зроблених своїми руками різних робіт. Заняття рукоділлям залучають дітей результатами праці, розширюють можливості створення неповторних моделей, серветок, панно тощо.

Народне мистецтво, багатогранне та розмаїте, пройшло до нас через століття. Виникло воно з любові до рідного краю, всього навколишнього світу, з потреби не тільки бачити красу та відчувати її, а й творити її власними руками. Народна вишивка подібно народній пісні та танцю всебічно та яскраво відображає характер народного мистецтва. Як і всі види фольклору, вишивка випробувала на собі вплив різноманітних періодів розвитку. Процес виконання вишивки захоплюючий, розвиває естетичний смак, прививає акуратність, сприяє розвитку особистості та образному мисленню. У всі часи вишивкою прикрашали білизну, костюми, оздоблювали свої помешкання. На заняттях гуртка вихованці вивчають різні види вишивки: гладь, хрестик, гобеленовий шов, різноманітні мережива, вишивка у техніці «харданер».

Гуртківці є постійними учасниками міських, обласних та Всеукраїнських виставок. Роботи досвідчених вихованців є досконалими, довершеними та ексклюзивними і, як правило, вони приносять найкращі результати. Також постійно проводяться персональні виставки вихованок.

З метою прищеплення любові та поваги до праці у дітей, з метою навчити їх самим улагоджувати побутові потреби, адже у майбутньому особливо дівчатам це дасть змогу своїми руками створювати затишок у домі, з метою формування естетичного та художнього смаку проводиться робота у даному гуртку, двері якого завжди відкриті для бажаючих навчитися творити власними руками прекрасне, неповторне, ексклюзивне.

Члени гуртка «Вишивка й декор» беруть активну участь у щорічних міських і обласних виставках і конкурсах. Два роки поспіль стають переможцями міського й обласного конкурсів декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край». У 2010-2011 н.р. гуртківці стали лауреатами конкурсу українських віночків, присвяченому 20 річчю незалежності України. Крім того члени гуртка взяли шефство над дітлахами з дитячого садка «Казка»: дівчата подарували малечі власні роботи, виступають перед дітьми з невеличкими лекціями, знайомлячи з традиціями української вишивки, навчають підростаюче покоління на власному прикладі.

Гурток Вишивка і декор