Опис приміщення школи

Будова школи введена в експлуатацію в 1954 р. В 1987р. школа змінила своє місце знаходження.

Сучасна школа розрахована на 1460 місць, складається з 2 будівель:
- трьох блочний триповерховий навчальний корпус
- господарський корпус з теплицею.
Стан збереження задовільний, будівлі та приміщення відповідають державним санітарним стандартам. Щороку проводяться поточні ремонти за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів.
Зовнішня естетична культура школи
До оформлення школи та наочності пред'являються такі вимоги:
- бути сучасним – відповідати часу та новим вимогам дизайну;
- бути функціональним і нести в собі багато корисної інформації для учнів, учителів, батьків;
- бути естетичним – дотримуватися кольорової гами, запобігати різноманітності стилів, не перевантажувати інформацією;
- відповідати нормам сучасного українського правопису.

Усі приміщення школи відповідають державним санітарним правилам і нормам. Для утримання школи в задовільному стані щорічно робляться поточні ремонти приміщень. Обновлюються й удосконалюються стенди, виставки, модернізується внутрішній вид школи. Навчальні кабінети й класні кімнати естетично оформлені, затишні, з вираженою індивідуальністю.

Проведені роботи із благоустрою шкільного двору, двох ігрових майданчиків для молодших школярів, стадіону дозволяють організовувати відпочинок дітей на свіжому повітрі та їхнє навчання без ризику травматизму.

Матеріально-технічна та навчально-методична база

Загальний стан будівель і споруд на 2016 рік:
Мережі водопостачання: перебувають у задовільному стані, але необхідно провести поточний ремонт
Мережі водовідведення: перебувають у задовільному стані, але необхідно провести поточний ремонт
Мережі опалення: перебувають у задовільному стані, але необхідно провести поточний ремонт
Покрівля: знаходиться у незадовільному стані, потребує капітального ремонту площею 3070 м2

Загальний стан будівель і споруд
Проект «Зелених інвестицій»
Загальний стан будівель і споруд БСШ 16

У 2013 році, після участі в проекті «зелених інвестицій», у школі розпочалося утеплення фасаду та заміна вікон на металопластикові. Частина робіт, а саме: утеплення фасаду приблизно на 30% та заміна вікон 220 шт. (60%) була проведена влітку/восени 2013 року. Як зазначили представники фірми-підрядника, роботи припинено через настання холодів та відсутність фінансування. Завезений матеріал (мінеральну вату) для утеплення будівлі школи співробітники школи самостійно занесли на територію господарського двору, де він перебуває і донині. Навесні 2014 року наступна частина вікон (134 шт.) та 5 дверей були замінені. Щодо фасаду, то на постійні телефонні звернення до представників підрядника звучали обіцянки якнайшвидшого завершення робіт. Але роботу не поновлено.

У 2014 та 2015 роках адміністрація школи також неодноразово зверталася до заступника губернатора Запорізької області Гончарука П.А., який курирував дані роботи з проханням завершити їх, але відповідь була одна – відсутнє фінансування. Згідно з проектними роботами в школі повинні були утеплити фасад, замінити вікна на металопластикові та перекрити покрівлю.

Нині маємо таку картину: у тій частині фасаду, яка обшита мінеральною ватою, й де не доведено роботи до кінця – не поштукатурено та не пофарбовано – мін вата, як губка, всмоктує вологу і в класних кімнатах починають відпадати шпалери, з’явилася пліснява; встановлені металопластикові вікна в більшості випадків глухі, їх не можна ні відкрити, ні помити; оскільки школа документально була в числі тих, роботи в яких фінансувалися вищезазначеним проектом й виділялися кошти на ремонтні роботи, а фактично ремонтних робіт не було, покрівля, що протікає, як решето, не може бути полагоджена, бо на її ремонт виділити кошти неможливо: об’єкт ремонтується за рахунок коштів «зелених інвестицій».

У 2015 році проведено ремонт актового залу
У 2015 році замінено двері на металеві у спортивному залі