Вітаємо на сайті дистанційного навчання 16 школи!Дистанційна освіта - це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь який зручний час.

Шановні батьки! У зв’язку із ситуацією, яка склалася в усьому світі з поширенням коронавірусу, повідомляємо, що відповідно до наказу МОН України від 13.03.2020 №1/9-160 «Щодо організації дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти під час карантину» з 19.03.2020 року школа переходить на дистанційне навчання.
Повідомляємо, що результати дистанційного навчання будуть вноситись до класних журналів. Просимо батьків з відповідальністю поставитись до дистанційного навчання, пояснити дітям усю його важливість і всіляко контролювати виконання учнями завдань.

Ураховуючи технічні можливості навчального закладу та учнів удома, у школі розроблено алгоритм надання освітніх послуг, а саме:
1. На шкільному сайті створено розділ «Дистанційна освіта», на якому ви можете отримати завдання з усіх предметів для 3-11 класів.
2. Для кожного класу відведено окрему папку, у якій учителі виставлятимуть супровід для опрацювання певної навчальної теми, де міститимуться пояснення до вивчення матеріалу, відеосупровід, посилання на онлайн ресурси, додаткові завдання для допитливих.
3. Основний обсяг матеріалу вже подається за допомогою сервісу «Classroom», за допомогою якого до Дистанційного навчання буде залучено усіх учнів. Класні керівники та вчителі-предметники повідомлять вам паролі та коди доступу, за якими здійснюватиметься контроль набутих знань, умінь.

Для учнів 9-11 класів, які готуються до складання ДПА і ЗНО, буде створено тимчасовий розклад занять, за яким учителі протягом карантину проводитимуть відеоуроки. Додаткову інформацію та посилання на ресурси повідомлять класні керівники.

Оскільки згідно з нормативною документацією НУШ не передбачено виконання завдань учнями 1-2 класів, то вчителі цих класів пропонуватимуть батькам індивідуальні консультації через комунікаційні програми - «Viber», «WhatsApp», «Telegram» тощо.
Нормативні документи щодо карантину: посилання

Додаткові матеріали з предметів


Prometheus
Для школярів на Prometheus доступні безкоштовні онлайн-курси підготовки до ЗНО
1. Курс “Українська мова та література. Підготовка до ЗНО“ - покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання із шкільного курсу української мови та літератури.
2. Курс “Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО“ - стане у пригоді всім, хто прагне закріпити набуті знання шкільної програми з історії України та підготуватись до ЗНО й ДПА. Курс розбито на теми, які відповідають програмі ЗНО та охоплюють історію України від заселення території до подій сучасності.
3. Курс “Математика. Підготовка до ЗНО“ - покликаний закріпити знання з базового шкільного курсу математики.
4. Курс “Готуємось до ЗНО з англійської разом з могилянцями“ - містить необхідні відомості, рекомендації та матеріали для успішної підготовки до тестування.
5. Курс “Підготовка до ЗНО з математики: лайфхаки від Могилянки“ - стане в пригоді кожному, хто готується до ЗНО чи то самостійно, чи з репетитором, чи відвідує курси з підготовки до ЗНО.


Завдання для молодших школярів на період карантину
Завдання для школярів на період карантину Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям декілька оригінальних завдань, які можна використати під час вимушених канікул.
Ці завдання допоможуть розвинути навички аналітичного, логічного та творчого мислення дитини, а також сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до навчання, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.


Prometheus
Для школярів на Prometheus доступні безкоштовні онлайн-курси з різних предметів Перелік онлайн-курсів, що можуть стати у нагоді як школярам, так і студентам різних спеціальностей:
1. Онлайн-курси з англійської мови посилання
- Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)
- Англійська для журналістів
- Англійська для медіаграмотності
- Англійська для кар'єрного зростання
2.Наука повсякденного мислення
3. Європейська зовнішня політика
4. Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів
5. Медіаграмотність: практичні навички
6. Фінансовий менеджмент
7. Новітня історія України: від початку Другої світової війни до сучасності
8. Вибрані питання європейської історії
9. Економіка для всіх
10. Як вступити до найкращих західних шкіл та університетів
11. Вступ до конституційного права
12. Менеджмент
13. Маркетинг: розробка та продаж пропозиції цінності
14. Сучасне керівництво проектами - мистецтво порушення правил
15. СМС – Система Менеджменту Ситуацій
16. Вступ до Теорії обмежень та Процеси мислення як потужний підхід до управління бізнесом
17. Філософія
18. Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?
19. Як створити стартап
20. Урбаністика: сучасне місто

Окремо виокремимо онлайн-курси IT-спрямування:
1. Основи програмування CS50 2019
2. Word та Excel: інструменти і лайфхаки
3. Основи Web UI розробки
4. Основи тестування програмного забезпечення
5. Розробка та аналіз алгоритмів. Частина 1
6. Цикл курсів з аналізу даних посилання
- Візуалізація даних
- Машинне навчання
- Аналіз даних та статистичне виведення на мові R
7. Основи програмування на Java
8. Основи програмування (мовою Python)

Також можемо потішити корисними онлайн-курсами для освіти сучасного вчителя посилання:
1. Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?
2. Українська література. Осмислені й переосмислені
3. Впровадження інновацій в школах
4. Дизайн-мислення в школі
5. Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти
6. Медіаграмотність для освітян
7. Освітні інструменти критичного мислення
8. Критичне мислення для освітян


Мова програмування Python
Мова програмування Python Для тих, хто під час карантину прокачує Python: від Microsoft відеоуроки (англійська з можливістю включення субтитрів українською).
Microsoft опублікувала на YouTube безкоштовний курс відеолекцій Python for Beginners.
Курс складається з 44 лекцій, які тривають в середньому по 5-7 хвилин.
Ролики англійською мовою, проте у налаштуваннях можна поставити субтитри та автоматичний переклад на українську мову.


Коронавірус
Prometheus та медична платформа INgenius пропонують до вашої уваги спільний курс, який розвінчує поширені міфи та надає достовірну інформацію щодо нової коронавірусної інфекції COVID-19 - ! У цьому курсі стисло та доступно викладені найважливіші факти, зібрані найавторитетнішими вченими та міжнародними організаціями охорони здоров’я.
Ви дізнаєтеся:
- Що наразі відомо про вірус – скільки він живе у повітрі та на поверхні предметів, яка ймовірність заразитися від хворої людини, що робити, щоб убезпечити себе та близьких.
- Наскільки небезпечна коронавірусна інфекція? Вплив віку, статі, хронічних захворювань на тяжкість перебігу хвороби.
- Основні симптоми – коли залишатися вдома, а коли йти до лікаря.
- Ускладнення – від чого помирають хворі та як це лікують.
- Чим НЕ лікувати коронавірус.
- Кому не потрібна маска, а кому вона допоможе.
- Чи передається вірус від домашніх тварин, укусів комах та посилок з регіонів зараження.
- Основні протоколи дій у разі перебування з хворим на коронавірус.
- Та багато іншого.
Лектор курсу - Федір Лапій. Кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика. Член експертної групи МОЗ України «Інфекційні хвороби. Дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія». Голова правління «Батьки за вакцинацію».
На платформі Prometheus курс буде доступний з 18 березня. Відеоматеріали курсу також будуть опубліковані на YouTube каналі INgenius з 23 березня.
Година часу, вкладена у проходження цього курсу, допоможе зберегти здоров’я вам та вашим близьким. Не панікуйте – навчайтесь разом з нами, поділіться інформацією з друзями та знайомими.

Допоміжні матеріали для вчителя


Google Classroom
Google Classroom – це безкоштовний сервіс, створений для навчальних закладів та некомерційних організацій G Suite. Даний сервіс можуть використовувати також ті, хто має обліковий запис Google.
Завдяки Google Classroom спілкування між учасниками навчального процесу вийшло на новий рівень – наразі воно не обмежується межами закладу. Google Classroom – ефективний інструмент у впровадженні дистанційного навчання.
Посилання на відеоінструкції по роботі з даним сервісом:


padlet
Padlet За допомогою цього сервісу можна:
- Самому вчителю виставляти інформацію для своїх класів (не смикати класного керівника, адміністратора шкільного сайту чи ще когось). Потрібно лише один раз скинути лінк на свою дошку в групу класу (не дуже вірю, що існують класи без чатів у viber).
- Виставляти різноманітні ресурси (від номерів сторінок підручника до відео, лінків, онлайн-вправ, і т.ін.) та формулювати різноманітні завдання (фото зошита з вправою, запис звукової чи відео відповіді, прикріплення файлу з рефератом/презентацією і т.ін.).
- Учні можуть надсилати виконані роботи (можливий недолік: учні бачитимуть роботи одні одних, тому якщо домашнє завдання можна списати - то воно, ймовірно, буде списане. І ще нюанс — якщо відкрити доступ, то учні можуть надсилати неконтрольований контент... Порада — в такому разі закрити дошку лише на читання, і запровадити інший спосіб здавання домашнього — через електронну пошту, наприклад.
Фактично це закриває мінімальні потреби для дистанційного навчання в карантин без потреби масштабного навчання, масових реєстрацій, розгортання серверів та іншої складної технологічної логістики.
Як налаштувати дошку padlet:посилання.
Як налаштувати відео-трансляцію zoom: посилання.


Онлайн платформа GIOS
Онлайн платформа GIOS на час карантину (до 3 квітня) надає безкоштовний доступ до всіх онлайн курсів з математики (5-9 клас) для всіх вчителів і учнів.
Учень має зв'язок з вчителем на платформі, тож, вчитель може контролювати роботу учнів на платформі. Чудовий засіб для навчання математики дистанційно.
Як отримати доступ до платформи? Подайте заявку на отримання доступу до платформи тут - посилання.
Ми передзвонимо Вам для уточнення всіх деталей. Далі зареєструйтесь за посиланням, яке ми надішлемо на електронну пошту. Після реєстрації Ви отримаєте коди доступу для своїх учнів.
В свою чергу, команда підтримки платформи проасистує кожного у процесі реєстрації. На цьому наша участь не завершиться - технічна підтримка GIOS працює цілодобово та радо допомагатиме за потреби.


Loom
Loom веб-інструмент для швидкого створення відеоуроків.
Середовище дуже просте у використанні, а головне, інтегроване з Gmail, Google Docs, Dropbox, Trello а нішими.
Додаток у браузер - кілька дозволів використання камер та мікрофона - й скрінкаст чудово записується й зберігається в Loom під вашим іменем з назвою та датою створення.Створення відеолекції засобами PowerPoint
Створення відеолекції засобами PowerPoint